Nástup na vysokou školu je radostnou událostí pro většinu studentů. Jsou plní očekávání. Očekávají nová dobrodružství, přátelství a výzvy. Bohužel mezi takové výzvy dost často patří i finance. Hodně studentů vše vidí jen přes růžové brýle, které nosí od přijetí přihlášky na vysokou školu. A proto se v dnešním článku zaměřím na náklady na vysoké škole a jak se z nich nezbláznit.
pastelky studentky

Vystřízlivění

První krok je nejdůlěžitější, protože bez něj se nikam neposunete. Je skvělé, že Vás přijali na vysokou školu. Gratuluji. Ale snažte se z té euphorie dostat co nejdříve. Proč? Protože Vás čeká mnoho zařizování. Nebo snad už máte kde bydlet? Čím jezdit? A z čeho se učit? Ne? Tak čtěte dále.
Vše výše zmíněné si musíte samozřejmě zařídit. A to Vás bude něco stát. Ale nemusíte se bát! I náklady spojené s vysokou školou Vás mohou vyjít celkem levně.
našetřené mince

Tipy a triky

Dá se opravdu vše pořídit tak, aby mě to nezruinovalo? Jistě. Jen člověk musí vědět, kam zajít. Prvním krokem by měl být Facebook. Zde se jistě již nachází skupina z Vaší školy. Přidejte se hned. Můžete tam získat mnoho skvělých rad a odkazů na přeprodej knížek, script či adresy secondhandů. Zkrátka vše, co by Vám mohlo ušetřit nemálo peněz v budoucnu. Ohledně ubytování take existují skupiny, které se jen hemží nabídkami s ubytováním. Zde je dobré jednat velmi rychle, neboť ty nejlepší nabídky velmi rychle zmizí. Tedy neodkládejte hledání ubytování až na konec letních prázdnin, pokud chcete něco ušetřit. Poslední rada se bude točit okolo jídla. Ne, opradu Vám nebudu radit ať kupujete pouze jídlo ve slevě s prošlým datem spotřeby. Žaludek máte přeci jen jeden. Ale! Pokud chcete opravdu ušetřit, tak si začněte vařit doma. A snažte se vyvarovat náhodnému utrácení po restauracích. Čtěte akční letáky obchodů a snažte se jídlo nakupovat průběžně v akcích. To budete mile překvapení, kolike peněz takhle ušetříte za měsíc.