Udržet vodu v bazénu v optimální kvalitě, to není jen tak. Stojí to nejen peníze na nákup bazénové chemie, bez které se v žádném případě neobejdete, a stejně tak i mnoho práce, se kterou se pojí i váš čas. Nicméně výsledek v podobě dokonalé relaxace v křišťálově čisté vodě jistě stojí za to.
Jestliže se na podobnou péči chystáte i vy, protože si právě kupujete svůj první bazén, měli byste se mimo bazénové chemie poohlédnout také po testovacích sadách, které slouží k pravidelnému ověřování hodnot pH a koncentrace aktivní látky ve vodě. Znát tyto dva ukazatele je naprosto zásadní pro to, abyste vodu v nádrži udrželi v optimální kvalitě.

struktura

Máte ve vodě dostatek desinfekce?

Pokud jde o koncentraci aktivního oxidačního činidla, tak právě na něm záleží, zda se vám ve vodě neobjeví a nerozroste nějaké nemilé organické znečištění. Ať už to jsou sinice, řasy anebo bakterie, taková návštěva je pro všechny vlastníky bazénů vždy nemilou událostí. Nicméně stát se může i to, že budete mít desinfekce ve vodě příliš, což může mít negativní vliv na zdraví plavců. Ať už tedy využíváte přípravky na bázi chlóru, brómu anebo aktivního kyslíku, koncentraci aktivní látky byste měli pravidelně sledovat.

vlnění

Je hodnota pH vody optimální?

A to platí samozřejmě i u hodnoty pH. Optimální hodnota pH vody v bazénu se pohybuje v rozmezí hodnot 6,8 až 7,5. Každá odchylka od tohoto stavu může nepříjemně ovlivnit jak působení přípravků bazénové chemie, tak vliv vody na pokožku plavců. Jakmile tedy pH tester ukáže vyšší či nižší než doporučené pH, měli byste sáhnout po přípravcích pH plus či pH minus.
Právě ke zvýšení pH vody v nádrži může snadno dojít tím, že jej dopustíte vodou z veřejné vodovodní sítě, tím, že pravidelně používáte salinizační jednotku anebo třeba tím, že se ve vodě rozmnoží řasy. Každý takový stav je nezbytné neprodleně napravit.