Patří mezi nejpopulárnější řezané květiny a každá květinářka vám je doporučí, pokud budete bezradně tápat, jakou kytici nechat uvázat k vročí nebo narozeninám a to pro ženu jakékoliv věkové kategorie. Gerberami se prostě nedá urazit. Chtěli byste, aby vás jejich květy každé ráno probouzely na okně? Pořiďte si gerberu napořád!
1) Barevný výběr
V hobby marketech, ale občas i v běžných potravinách seženete gerbery v nespočtu odstínů a barev, od vínové, přes žlutou, lososovou, bílou, až růžovou. Vaše okna tedy mohou zářit všemi odstíny léta, pokud nakombinujete více možností najednou.
2) Snadná údržba
Gerbery nepatří mezi zvlášť náročné rostliny, s dostatkem světla a lehkou zálivkou dokáží přežít pozoruhodně dlouhou dobu, aniž byste se jim museli věnovat nad rámec základní péče. Pozor si dávejte zejména na přelití, kterého se většina lidí dopouští v dobré víře dopřát gerbeře co nejvíce živin a tím vypěstovat i co nejvíce květů. Jakmile se vám listy začnou barvit do nepřirozených barev a vy víte jistě, že to není způsobeno ani parazity ani nedostatkem světla, pak je hlína stoprocentně přelitá.
3) Květy zas a znova
Gerbery kvetou opakovaně, takže nemusíte smutnit, pokud první vámi vypěstovaný kvítek odejde do věčných lovišť – nové se za nějakou dobu objeví a přestože poupatům trvá trochu déle, než se vyklubou na svět, to kvůli velikosti a kráse květu, výsledek bude rozhodně stát za to. Květů může mít gerbera i více naráz, vypěstujete si tedy vlastně svoji vlastní kytici. Když se jich vám sejde hodně, bez obav si je můžete ustřihnout do vázy, aby nezatěžovaly rostlinu, anebo se jimi kochat v květináči.
4) Parádnice i bez květů
Nemusíte se bát, že až vám odejdou všechny květy (například před zimou), zůstanou z květináče trčet nevzhledné suché pahýly. Jakmile gerbera odkvete, její listy připomínající velké pampeliškové listí se stávají pěknou pokojovou rostlinou a interiér obohatí zrovna tak, jako klasická květina na parapet, a to až do chvíle, než se opět zaplaví kvetoucími ozdobami.